2000 Yılında İstanbul, Kartal ilçesinde kurulan Emre Metal Geri Dönüşüm, 2007 yılına kadar hurda metal ve değerli madenler ticareti, elektronik hurda ve imha hizmetleri ile faaliyetlerini sürdürmüş, 2007 yılında geldiğinde İstanbul, Tuzla ilçesinde tesis yatırımı ve Çevre&İzin lisans çalışmalarını tamamlamıştır. Kurduğu Entegre atık geri dönüşüm tesisi ile atık üreticilerine Toplam Atık Yönetimi hizmeti sunmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yetki ve izin lisansları ile birlikte çevre kanunu kapsamında yönetmelikler, tebliğler, genelge yayımları ve yasal mevzuat çerçevesi içerisinde geri dönüşüm faaliyetlerini sürdürmektedir.  Sektörün ihtiyacı olan tecrübe ve birikimlerini her geçen gün sürekli iyileştirme hedefleri doğrultusunda geliştirmeye devam ediyor.

 

Atık yönetimi hizmeti verilen tedarikçiler ile uyum içinde çalışarak; onların bu alandaki sorumluluklarını ve sorunlarını azaltacak projeler geliştirip uygulayarak çevresel sürdürülebilirlik planlarına katkıda bulunmaya özen gösteriyor.

 

Emre Metal Geri Dönüşüm, uzun dönem planları ve hedefleri doğrultusunda dünyadaki yeni teknolojileri takip ederek; atıkların azaltılmasını, düzenli depolama sahalarına giden atıkların geri dönüşüm sistemine dahil edilmesini ve geri dönüşümü zor olan veya geri dönüşümü mümkün olmayan atıkların farklı çözümlerde kullanılabilmesini sağlamayı amaçlıyor.

 

Neler Yapıyoruz

Emre Metal Entegre Atık Geri Dönüşüm olarak, AEEE Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya İşleme, Atık Akümülatör geçici depolama ile tehlikeli ve tehlikesiz nitelikli atıkları kaynaklarından toplanarak ayrıştırılması ve uygun geri dönüşüm veya bertaraf yöntemleri belirlenerek geri kazınımının sağlanmasıyla birlikte ekonomiye geri döndürülmesi için kurulmuş bir şirkettir. Tesislerde oluşan atıklar için çözümler ve uygulamalar üretilerek atık yönetim hizmeti verilmektedir.
Hizmet verdiğimiz tesislerde oluşan tehlikeli ve tehlikesiz nitelikli atıklar ve çeşitli nitelikli ambalaj atıklarının, tesis içinde düzgün ve düzenli olarak toplanması, lisanslı geri dönüşüm veya bertaraf tesislerine sevkiyatı ve son işleme kadar sürdürülen ATIK YÖNETİMİ uygulaması hizmetini müşterilerine sağlamaktadır.
Tesislerde proses ve çeşitli faaliyetler sonucunda oluşan elektronik atıklar, atık akümülatör atıkları, hurda metal atıkları, floresan atıkları, kağıt-karton, metal, plastik, cam, kompozit vb. nitelikli çeşitli tehlikeli ve tehlikesiz atıklar ve ambalaj atıkları, çevre bakanlığından onaylı lisanslı geri dönüşüm firmamıza, lisanslı atık taşıma araçlarımız vasıtasıyla alınmaktadır.

 

Hizmet Yönetimi

Tesislerdeki atık yönetimi hizmeti, tesiste oluşan malzemelerin çeşitlerine ve miktarına göre şekillenir. Bu bilgiler doğrultusunda atık toplama sistemleri, personel sayısı ve niteliği, sevkiyat sıklığı gibi konular belirlenerek tesislere özgü program yapılır. Hacimli ve yüksek miktardaki atıklar için kompakt pres uygulamaları, tesislerde atıkların biriktirilmesi için konteynerler ve kilitli kasalar vb. çeşitli çözümler, çalışan tesislerdeki uygulamalardır.

 

Vizyonumuz

E-Atık, Tehlikesiz Atık, Kablo Geri dönüşüm ve Güvenli Veri İmhası sektöründe öncü bir firma olarak;

  • Teknolojik yatırımlara devam ederek alanında fark yaratmak,
  • Hizmet ve kaliteden ödün vermeyen bir anlayışla müşterilerine her türlü çözümü sunmak,
  • Çevre konusunda daha bilinçli bir toplum oluşmasına katkıda bulunmaktır.

 

Misyonumuz

Entegre ve son teknolojiye sahip modern AEEE işleme tesisimizde;

  • Ulusal ve Uluslararası mevzuatlara ve yasalara uyumlu olarak faaliyetlerimizi sürdürmek,
  • Yenilikçi ve çözüm odaklılık anlayışı ile müşterilerine en iyi geri dönüşüm hizmetini sunmak,
  • Sürdürülebilirlik bilinci ile çevre, sağlık ve emniyet duyarlı olarak faaliyetlerini gerçekleştirmektir.